Pascal Paulus was jarenlang actief als onderwijzer in België en Portugal, waar hij zich liet inspireren door de ideeën van de Moderne School Beweging, voortgekomen uit het werk van vernieuwers als Francisco Ferrer, Célestin Freinet en Fernand Oury. Tot 2019 werkte hij als onderwijsconsulent voor diverse nationale en internationale organisaties. Tegenwoordig brengt hij zijn tijd door met het delen van zijn inzichten over de wereld met zijn kleinkinderen en met het vertellen van verhalen vol dromen en utopieën. Deze verhalen vormden het vertrekpunt voor de Magister-Auctor Saga.
Imprimatur is het eerste deel van een 13-delige reeks die het leven en de denkwereld van de Dynastie Magister-Auctor verkent. In deze filosofische en toekomstgerichte roman wordt de lezer uitgenodigd door Alberto Auctor, een verteller die zichzelf liever verslaggever dan schrijver noemt. Door middel van dagboekfragmenten en gesprekken met co-auteurs schetst hij een beeld van een toekomstige samenleving, waarin onderwijs, kennis, arrogantie en ignorantie centraal staan.
De gesprekken grijpen terug op inzichten uit de zogenaamde ignarometrische sociologie, een denkkader dat werd ontwikkeld door Alberto’s voorouders.
Imprimatur is geen conventionele roman, maar een utopisch gedachte-experiment verpakt in fictie. Het biedt een unieke blik op de toekomst van menselijke relaties en onderwijs, en daagt lezers uit om zelf na te denken over de fundamenten van onze samenleving.
Een intrigerend begin van een visionaire saga voor wie houdt van ideeënliteratuur, toekomstdenken en maatschappijkritiek met een filosofische ondertoon.
Download dit ebook in epub, pdf of mobi op sites.google.com




